Instagram Dm ile Gönderilen Mesajı Geri Alma

Instagram DM isimli özellik direct mesaj sayesinde mesajlaşma işlemidir. Instagram DM üzerinden yapılan mesajlaşma işlemi günümüzde Facebook, Messenger ve WhatsApp kadar yaygın hale geldi. Instagram’a gelen story özelliği direkt olarak mesaj gönderme bölümünü oldukça işlevsel hale getirdi. Instagram direct üzerinden yapılan mesajlaşma işlemleri, grup haline yapılan konuşmalar ya da kişisel olarak yapılan konuşmalardan oluşur. Bu konuşmalar sırasında istenmeyen mesajlar gönderilebilir ya da yanlış kişiye mesaj atılabilir. Bu durumda gönderilen mesajı geri alma işlemi yapılması gerekir. Bu durumda gönderilen mesaj Instagram DM ile gönderilen mesajı geri alma mümkündür. Gönderilen mesajı geri alma işlemi kolay ve kesin sonuca ulaşan bir işlemdir.

Instagram Dm  İle Gönderilen Mesaj Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden göndermiş olduğunuz mesajı geri çekmek için uygulamayı açmanız gerekir. Bu işlem ana ekranda yapılamaz. Mobil Instagram uygulamasına girmeniz gerekiyor. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar:

  • Akış bölümüne gelerek mesaj kutusuna gitmenize yardımcı olacak sağ üst köşedeki ikona dokunmanız gerekiyor.
  • Sağ üst köşedeki ikona dokunduktan sonra mesaj kutunuz karşınıza gelir. Mesaj kutunuzdaki mesajlardan silmek istediğinizi bulmalısınız. Mesajın üzerine tıklayarak mesajı açıyorsunuz.
  • Daha sonra silmek istediğiniz mesajın üzerine parmağınızı basılı tutarak karşınıza iki seçenek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenekler kopyala ve gönderimi iptal et olacaktır. Geri Al seçeneğine tıkladığınızda gönderdiğiniz mesaj geri alınır.

İstemeniz halinde çok sayıda mesajı tek tek silebilirsiniz. Bunun yanında tüm konuşmayı da silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda konuşma kutusunun üzerinde parmağınızı sağdan sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Karşınıza sil ve sessize al komutları çıkacak. Sil işlemini seçerek mesajdan kurtulabilirsiniz. Ancak bu durumda sildiğiniz konuşmanın içinde size gelen mesajlar da silinecektir.

İnstagram Dm Üzerinden Silinen Mesaj Karşıda da Siliniyor mu?

Instagram Dm ile gönderilen mesajı geri alma işlemi kolayca yapılabilir. Instagram Dm üzerinden kendi gönderdiğiniz mesajı silmeniz durumunda mesajınız karşı taraftan da silinir. Yani mesajınızı okumak isteyen kişi sildiğiniz mesajı göremez. Ancak burada dikkat etmeniz gereken durum , karşı tarafın mesajı sizden önce okumamış olmasıdır. Sizden önce okuduğu mesaj silinse de artık çok geç olabilir.

Instagram Dm ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Grup Konuşmalarında Yapılır mı?

Instagram Dm üzerinden bireysel konuşmaların yanında çok kişinin katılımıyla gerçekleşen grup konuşmalar da yapılır. Instagram üzerinden yapılan grup sohbetlerinde  Instagram Dm ile gönderilen mesajı geri alma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Grup sohbetinde gönderilen mesajı görmemiş olanlar, bir daha hiçbir şekilde görme şansına sahip olamazlar.

Geri Alınan Instagram Mesajlarından Karşı Tarafın Haberi Olur mu?

Instagram Dm ile gönderilen mesajı geri alma işleminden, karşı tarafa bildirim gitmeden yapılması durumunda karşı taraf haberdar olamaz. Tanımadığınız biri tarafından size mesaj atıldığında geri çevirmeniz durumunda da karşıya bildirim gitmez. Mesajı gönderen kişi mesajı henüz görmediğinizi veya henüz okumamış olduğunuzu düşünür. Ancak Instagram üzerinden gelen mesajı açıp okumanız durumunda, geri çevirme işlemi yapsanız dahi mesajı gönderen kişi sizin okuma işleminden sonra mesajı geri çevirdiğinizi bilebilir. Instagram üzerinden gönderilen Dm işlemlerinin hepsinde okundu ya da görüldü bilgisi bulunur.

Instagram dm üzerinden gönderilen mesajların silinmesi engellenebilir mi?

Intagram Dm ile gönderilen mesajı geri alma hiçbir şekilde engellenemez. Çünkü Instagram sistemi mesajı gönderen kişiye silme izni verir. Hepimiz bazı gelen mesajların silinmesini istemeyebiliriz. Size gelen mesaj sizin için önemliyse ekran görüntüsü alarak mesajı saklamanız mümkündür.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir