Instagram Story ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram fotoğraf indirme nedir? Instagram içerisinde bulunan birçok özellikle kullanıcıların istediklerine ayak uydurmaya çalışıyor. Bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayata geçtikten sonra birçok yeni ekleme yapılarak adeta bir görsel medya noktası durumuna gelmeyi başardı. İçerisinde bir konu hakkında milyonlarca içerik bulmak mümkün oluyor.

Tabi bunları bulmak ve arşivlemek içinde yeni özellikler yer alıyor. Ancak bazı kullanıcılar fotoğraf ve story paylaşımlarını kaydetmek istediği bir gerçektir. Bunun için genelde ekran görüntüsü alınıyor. Ancak bu tam da istenilen kayıt işlemi değildir. Bu noktada devreye üçüncü parti uygulamalar giriyor. Bu uygulamaları kullanarak story ve fotoğraf kayıt etme işlemi yapılabiliyor.

Instagram Story Nasıl İndirilir?

Instagram story yani hikayeleri indirmeyi uygulama üzerinden yapmak çok da mümkün değildir. Ekran kayıt işlemi yaparak bir program kullanmadan indirip yapabilirsiniz. Bunun için günümüzde ki akıllı telefonların tamamında bir özellik bulunmaktadır. Ancak bu şekilde yapılan kayıt kalite açısından ve içeriğiniz etkinliği açısında geçerliliğini korumuyor diyebiliriz.

Bunun için daha kaliteli bir indirip yapmak için üçüncü parti olarak bilinen uygulamaları kullanmanız gerekiyor. Bu uygulamalar çok çeşitlilik gösterse de hangisinin daha verimli çalıştığını bulmak için biraz araştırma yapmak gerekiyor.

  • Android cihazlar için: Story Saver
  • İOS cihazlar için: iStory

Bu iki uygulama insanlar arasında en çok tercih edilenler olarak dikkat çekiyor. Başkalarının hikayelerini indirip, telefonun hafızasına kayıt etmek için öncelikle bu programları indirmeniz gerekiyor. Ardından hesabınız ile bunlara direkt olarak giriş yapmanız gerekiyor. Ardından istediğiniz story ve videoyu bu programlar sayesinde kayıt etmeniz mümkün oluyor.

instagram fotoğra story indirme

Instagram Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram fotoğraf indirme işlemini kendi içerisinden yapılmasına izin vermiyor. Kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları uygulama içerisinde kaydetme şansına sahipken o fotoğrafları telefonlarına indirmeye izin verilmemektedir. Bunun için yapılması gereken bazı siteleri kullanmak veya uygulamaları telefonlara indirmek olacaktır.

İlk yöntem uygulaması internet üzerinden kullananların işine yarayacaktır. https://www.instatakipci.com/instagram-fotograf-indirme adresine giriş yaparak yapmak mümkündür. Web sitesine indirmek istediğiniz linki yapıştırıp, indir tuşuna basarak işlemi rahatça yapabilirsiniz.

Android bir cihaz kullanıyorsanız tercih etmeniz gereken uygulama QuickSave olacaktır. Bu programı indirip kurduktan sonra istediğiniz fotoğrafı indirmeye başlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için karşınıza çıkan anahtarı açmanız gerekiyor. Saniyeler içerisinde istediğiniz fotoyu telefonunuza indirmeyi başarabileceksiniz.

İPhone cihaz kullananlar yani İOS işletim sistemine sahip olanların kullanması tavsiye edilen uygulama Instant Save – Quickly Repost isimli uygulama olacaktır. Bunu indirip, kurduktan sonra istediğiniz linki kopyalayıp bu uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza çıkacak olan fotoğrafın üzerine tıklayarak kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

Bu uygulamaların dışında uygulama sayfalarında fotoğraf indirmeye yardımcı olan birçok seçenek vardır. Aralarından sizin için en uygun olanları tercih ederek kullanabilmek mümkündür.

Instagram Soru Cevap ile tüm sosyal medya sorunlarınıza çözüm bulun.

Instagram Story Nasıl İndilir?

Instagram hikaye indirmek için üçüncü parti uygulamalarını kullanmak gerekmektedir.

Instagram Fotoğraf İndirmek Nasıl Yapılır?

Uygulama üzerinden fotoğraf indirmek için yapılması gereken işlem bir uygulama kullanmak olacaktır.

Instagram Story ve Fotoğraf İndirmek Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden hikaye, fotoğraf veya video indirmek için ekstra bir program kullanmak zorunludur.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir