Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesap açma için farklı yöntemler kullanmak mümkündür. İsterseniz uygulamayı telefonunuza indirerek oradan hesap açabilir, isterseniz web sitesi üzerinden hesap açabilirsiniz. Tabi bunlarla uğraşmak istemiyorsanız yapmanız gereken “Facebook ile Giriş Yap” sekmesine tıklamak olacaktır.

Aynı şirketin sahibi olduğu uygulamalar olduğu için bağlantı kurarak hesabı aktif etmek mümkündür. Tabi ille benim orijinal bir hesabım olsun istiyorsan yapmak gereken “Kaydol” sekmesine tıklamak olacaktır. Bu sayede kısa sürede hesabınızı oluşturabilirsiniz. Onaylama işlemini de yaptıktan sonra hesabınız üzerinden arkadaşlarınızı takip etmeye başlayabilir, fotoğraf paylaşabilir ve video izlemeye başlayabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini yapmak için ilk olarak hesap açmak gerekmektedir.

Instagram Hesap Açma Yöntemleri

Instagram hesap açma için e-mail adresini kullanarak kayıt işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır.

  • Ana ekranda bulunan kaydol sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Açılan ekranda ister cep numaranızı isterseniz de e-mail adresinizi yazarak kayıt olabilirsiniz.
  • Adınızı ve soyadınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız gerekiyor.

Bu adımları tamamladıktan sonra “Kaydol” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu sayede hesabınızı oluşturmuş olacaksınız. Bu işlemin ardından sizden profilinizi oluşturmanız istenecektir. Profil resmi, bilgileriniz gibi detayları yazarak tam anlamıyla işlemi tamamlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz konuları tercih ederek ana ekranında veya arama bölümünde onlara yönelik hesapların çıkmasını sağlayacaklardır.

Instagram bir telefon uygulaması olduğu için telefonunuzdan daha rahat giriş yapmak için uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar içinse AppStore üzerinden indirme işleminizi yapabilirsiniz. İndirme yapıldıktan sonra aynı adımları takip ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

instagram hesap açma

Facebook Kullanarak Instagram Hesabı Açmak

Instagram hesabı açmak için illa mail adresinizi kullanmak zorunda değilsiniz. Uygulamanın sahibi Facebook olduğu için sizlere o hesap üzerinden giriş yapma imkânı da sunmaktadır. Bu şekilde yapılan işlemlerde çok fazla uğraşmak ve hesapların birbirleriyle bağlı olmasını isteyenler tarafından kullanmak daha kolay olacaktır. Sizin yapmanız gereken tek iş “Facebook ile Giriş Yap” sekmesine tıklamak olacaktır.

Otomatik olarak direkt Facebook sayfanıza sizleri yönlendirecektir. Sizde karşınıza çıkan ekran üzerinden gerekli onayları vererek hesabınızı aktif hale getirebileceksiniz. Bu işlemin kolay olması genelde kullanıcıların bunu tercih etmesine neden oluyor.

Kayıt olup bir sefer giriş yaptıktan sonra şifrenizi ve kullanıcı adınızı kayıt ederek bir daha ki girişlerinizde tekrar şifre ile uğraşma derdine bakmanız gerekmiyor. Şifrenizi unutursanız yapmanız gereken şifremi unuttum sekmesine tıklamak olacaktır. İster cep telefonu numaranıza isterseniz mail adresine yenileme maili gönderebilirsiniz. Bu birkaç dakika içerisinde tekrar şifre oluşturup hesabınızı güvence altına almanıza yardım edecektir.

Instagram Soru Cevap ile tüm sosyal medya sorunlarınıza çözüm bulun.

Instagram Hesabı Açmanın Yöntemleri

Instagram hesabı mail, cep telefonu, uygulama ve Facebook üzerinden açılabilmektedir.

Instagram Hesabı Açmanın En Kolay Yöntemi Nedir?

Tüm yöntemler basit ve birkaç dakika içerisinde açılması nedeniyle kolaydır.

Facebook Kullanarak Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Basit bir şekilde hesap oluşturmak isteyenler için tercih edilecek en basit yöntemdir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir