Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nedir?

Instagram hesap dondurma işlemi basit bir şekilde hesabın bir süreliğine kullanım dışı bırakılmasının sağlanmasıdır. Hesabınızı tamamen silmek istemiyor ancak belirli bir dönemde kullanmak istemiyorsanız sosyal medya uygulaması sizlere bu seçeneği sunuyor. Basit adımları izleyerek kolayca hesabınızı dondurmanız mümkün olacaktır.

Hesap dondurma işlemini hesap ayarları üzerinden yapmanız mümkündür. Ne kadar süre donduracağınız size kalmıştır. Bu konuda sistem sizi bazı şeylere zorlamamaktadır. Ancak hesabınızı silmek yerine dondurmanızı tercih ederler. Sizde bu noktaya dikkat ederek hesabı dondurma sayfası üzerinden kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma işlemi hesap ayarları bölümünden kolayca yapmak mümkündür. Sizde bu şekilde hesabınızı dondurmak istiyorsanız adımları sırayla takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Instagram sayfasında ilk olarak hesap bölümüne giriş yapıyorsunuz.
  • Ardından profili düzenle sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Burada sayfanın en alt kısmında “Hesabımı geçici olarak kapat” sekmesi bulunmaktadır.
  • Buna tıklayarak dondurma sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor.
  • Burada sizden hesabınızı neden dondurmak istediğiniz belirtmeniz istenecektir. 10 farklı sebepten birisini seçtikten sonra şifrenizi girmenizi isteniyor.
  • Şifreyi girdikten sonra hesap dondurma işleminizi yapmanıza izin veriliyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra hesabın dondurulma işlemi 24 ile 48 saati bulabilmektedir. Bu işlemin birçok artısı bulunmaktadır. En önemli artısı da dondurma işlemi sonrasında içerisinde ki tüm paylaşımlar kalmaktadır. Bu sayede ne zaman geri dönmek isterseniz aynı hesaba ulaşmanız daha kolay olacaktır.

instagram hesap dondurma

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Dondurulan Instagram hesabını geri almak için yapmanız gereken çok fazla bir şey yoktur. Tek yapmanız giriş işleminizi yapmanız olacaktır. Mail adresinizi ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Bu şekilde hesabınıza ulaştıktan sonra hesabınızın aktif hale gelmesi için belirli bir süre boyunca beklemeniz gerekecektir.

Instagram hesabını tekrar kullanmak için uygulama sizden 24 ile 48 saat beklemenizi istemektedir. Bu sürenin ardından hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Sizde aynı paylaşımlara kolayca ulaşarak hesabınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Instagram Hesap Dondurma Yapmanın Avantajları

Uygulamadan sıkılmış olabilir ve çok zamanınızı aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı tamamen silmek yani kalıcı olarak kaldırmak yerine belirli bir süre ara ermeyi deneyebilirsiniz. Bu işlemi yaparak uygulamayla aranıza mesafe koyabilirsiniz. Daha sonra geri gelerek kaldığınız yerden ama daha bilinçli olarak devam edebilirsiniz.

Instagram dondurma işlemi daha önce yoktu. Son dönemde gelen özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tüm hesabı uzunca bir süre boyunca sizin adınıza arşivleyecek ve istediğiniz zaman geri dönüş yapmanıza imkan vereceklerdir. Bu işlemi yapmak çok kolay olmasının yanında artıları daha fazladır.

Instagram Soru Cevap ile tüm sosyal medya sorunlarınıza çözüm bulun.

Instagram Hesap Dondurma Yapılabilir mi?

Instagram yapmış olduğu güncelleme sonrasında kullanıcılarına istedikleri zaman hesaplarını dondurma fırsatı vermektedir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde birkaç adımı takip ederek işlemi yapmak mümkündür.

Instagram Hesap Dondurmanın Avantajları

Hesabı tamamen silmek yerine arşivleyerek tekrar aktif hale getirmek mümkündür.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir