Instagram Hesap Silme (Kapatma) Nasıl Yapılır?

Instagram son dönemin en çok kullanılan sosyal medya kanallarından bir tanesidir. Ama yine de insanlar bazen hesaplarını tamamen kapatmak isteyebiliyor. Sosyal medya uygulaması bu konuda gerekli imkânı kullanıcılarına sunuyor. Ancak bu işlemi yapabilmek için hesabınızdan direkt olarak ulaşmanız mümkün olmuyor.

Instagram hesap silme işlemi için yapılması gereken özel bir linke tıklayarak silme ekranına giriş yapmak olacaktır. Bu işlem dondurma işlemiyle tamamen farklıdır. O nedenle bu işlemi yaparken bilinmesi gereken hesabın tamamen silinecek olmasıdır.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme işlemi için doğru adımları atmak gerekiyor. Bu işlem için ilk yapılması gereken bir linkte tıklamak olacaktır.

  • https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu linke tıklayarak ilk adımı atmanız gerekiyor.
  • Hesabını neden siliyorsun sorusuna cevap vermen isteniyor.
  • İkinci hesap açtım, çok zamanımı alıyor gibi çok fazla seçenek bulunuyor.
  • İsteyenler için geçici olarak kapatma seçeneği de sunuluyor. Silme sebebini belirledikten sonra sizden şifreniz istenecektir.
  • Şifreyi girdikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil” tuşuna basmanız gerekiyor.

Bu işlemleri takip ederek sosyal medya uygulaması içerisinde ki hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız. Sistem eğer bu hesabı silerse yeni hesapta aynı ismin alınmasına izin vermemektedir. Sizlerde buna dikkat ediyorsanız. Tekrar geleceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı tamamen silmek yerine dondurmanız daha doğru olacaktır.

instagram hesap silme

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram kalıcı olarak kullanıcılarının hesaplarını silmelerini pek istememektedir. Bunun temel nedeni kullanıcı kaybetmek istemiyor olmalarıdır. Bu nedenle hesabı kalıcı olarak silmek biraz zahmetli olmaktadır. Ama yine de hesabınızı kalıcı olarak silmek mümkündür.

Normal hesabınız üzerinden ulaşamayacağınız bir linke tıklayarak hesabı sil ekranına giriş yapmanıza izin veriliyor. Burada neden sildiğinizi belirttikten sonra sizin bu kararınızdan emin olduğunuzu öğrenmek için sizden şifre isteyecektir. Şifreyi de yazdıktan sonra silme işleminiz gerçekleşecektir. Tabi yine de belirli bir süre boyunca bu işlem sonrasında hesabınız saklanacaktır. Bu saklama işlemi belirli bir süre için geri dönmeniz ihtimali için yapılmaktadır.

Instagram Hesap Dondurma İşlemi

Instagram hesap silme işlemi sonrasında işlemin tamamen gerçekleşmesinin ardından tekrar hesabı açmak mümkün olmamaktadır. Eğer sizde bir süre sonra tekrar hesabı açmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken hesabınızı silmek yerine dondurmak olacaktır.

Silme ekranında “geçici olarak kapatabilirsiniz” seçeneği bulunmaktadır. Buna tıklayarak “hesabını geçici olarak kapat” bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Burada sizden hesabınızı neden kapattığınızı öğrenmek isteyeceklerdir. Devamında şifre girişi yaparak hesabınızı dondurmanız için son adımı atmanızı sağlayacaklardır. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” sekmesine tıklayarak belirli bir süre için hesabınızı dondurma işleminizi gerçekleştirmiş olacaktır.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı silmek için hesap silme ekranına giriş yapılarak yapılabilecek bir işlemdir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Belirli bir süre geri dönüş yapmayı düşünenler tarafından yapılan bir işlemdir.

Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Silme Yapılabilir mi?

Instagram tarafından çok istenmese dahi isteyen kullanıcılarının hesaplarını kalıcı olarak silmelerine izin verilmektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir