Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Instagram karanlık mod uygulamasını son güncelleme ile birlikte duyurdu. Ancak bu maalesef şuan için tüm kullanıcıları kapsamıyor. İlk etapta telefonunda sadece karanlık mod özelliği bulunan kullanıcıların bundan sonra uygulamayı karanlık olarak kullanmasına izin veriyor.

Bu şekilde telefonu kullanmak hem gözlerin çok fazla yorulmamasına aynı zamanda telefonun çok fazla şarj harcamamasına neden oluyor. Ancak şuan için sadece belirli cihazlarda uygulamanın son sürümünü indirenler tarafından kullanılıyor. Sizde bu şekilde kullanmak için aşağıda ki adımları telefonunuzun işletim sistemine göre uygulayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Cihazlar Instagram Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Android cihaz kullanmak isteyenlerin yapması gereken ilk işlem Google Play Store’ye gitmek olacaktır. Ancak bu sayede sistemlerini karanlık mod özelliğini aktif hale getirebilirler. Tabi buraya gittikten sonra yapmanız gereken başka işlemlerde bulunuyor. Sıra ile yapmanız gerekenleri anlatalım.

  • Play Store’ye giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklamalısınız.
  • Açılan menüde “Uygulamaların ve Oyunların” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Burada ki listede Instagram uygulamasına tıklayın ve alt tarafta yazan beta uygulamasına katıl butonuna tıklayın.
  • 30 dakika sonra geri gidin ve aynı yere ulaşın. Güncelleme geldiğini göreceksiniz. Bunu günleyin ve karanlık modu kullanmaya hazır hale getirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra cihazının için karanlık modu kullanabilirsiniz. Bunu için uygulamanın ana ekranında yer profil linkine tıklayın. Ardından sağ üstte yar alan üç çizgiye tıklayın, açılan ekranın en altında yer alan “Ayarlar” sekmesine dokunun. Tema bölümü karşınıza çıkacaktır. Ona tıklayarak “Aydınlık” ve “Karanlık” seçeneklerinden bir tanesini tercih edin. Bu sayede cihazınızı karanlık olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

instagram karanlık modu

iOS Cihazlar Instagram Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

İOS cihazlar için bu kadar zahmete girmenize gerek yoktur. Bunun için ilk yapılması gereken telefonun güncellemesinin İOS 13.0 veya üzeri olması olacaktır. Bundan emin olduktan sonra Ayarlar sekmesine gitmeniz gerekiyor.

Bu ekranda yer alan ekran ve parlaklık seçeneğine dokunarak menüyü açmanız gerekiyor. Açılan menü içerisinde yer alan seçeneklerden “Koyu Mod” özelliğini tercih edin. Bunu yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açarak yukarıda bahsettiğimiz işlemleri tekrarlayarak sistemi karanlık moda uygun hale getirebilirsiniz.

İlerleyen dönemde bu sistemin kullanımı daha basit bir hale getirilecektir. Sizlerde karanlık mod üzerinden fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanmak istiyorsanız bunları yapmanız gerekiyor. Özellikle gece karanlıkta kullanırken ciddi anlamda zarar veren bir ışık çıkmasını istemiyorsanız bu özellik tam sizin aradığınız bir seçenek diyebiliriz.

Instagram Soru Cevap ile tüm sosyal medya sorunlarınıza çözüm bulun.

Instagram Karanlık Mod Nedir?

Instagram uygulamasını siyah bir arka ekran ile kullanmasını ifade etmektedir.

Instagram Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

Bu özelliği Android ve İOS cihazlar için farklı yöntemleri kullanarak aktif hale getirmek mümkündür.

Instagram Karanlık Mod Kullanmanın Avantajı

Bu uygulama sayesinde daha az enerji harcarken aynı zamanda gözlerinizi korumanız mümkün olacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir