Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Son yılların en trend olan sosyal medya uygulamalarından Instagram’ın önemli uygulamalarından biri de Instagram keşfet sekmesidir. Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğraflarınızın konumlarını ve etiketlerini kullanarak fotoğraflarınızın popülerlik durumuna göre Instagram keşfet bölümünde yer alabilirsiniz. Keşfet sekmesi sizi tanımayan kişilerin de fotoğraflarınızı görmesini sağlar. Bu kişiler sizin orada çıkan fotoğrafınıza yorum yapabilir, fotoğraflarınızı beğenebilir ve böylelikle çok daha geniş bir kitleye ulaşma şansı yakalayabilirsiniz. Artık pek çok kişi fotoğraflarını Instagram keşfet sekmesine düşürmek için çeşitli yollar ararlar. Bunun için hiç alışılmadık fotoğraflar çekerek Instagram keşfet bölümünde yer almaya çalışır. Instagram keşfet sekmesinde yer alabilmeniz için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemlerden bazıları ücretsiz olurken bazıları da ücret ödeyerek yerine ilgili bölümde yer almanızı sağlayacak uygulamalardır.

Instagram keşfet sekmesi arama bölümünde karşınıza gelen popüler video ve fotoğrafların yer aldığı bölümdür. Bu fotoğraf ve videolar genel olarak farklı kullanıcılar tarafından Instagram uygulamasına eklenmiş gönderilerdir. Keşfet özelliği kullanıcıların birbirinden haberi olmadan Instagram uygulamasına eklediği ve zaman içinde diğer kullanıcıların sevdiği gönderilerden oluşuyor. Genel olarak kullanıcılar tarafından takip edilen ve beğenilen gönderiler kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Instagram keşfet Çalışma Prensibi Nedir?

Instagram uygulamasının daha ilk günlerde kullanıma koyduğu ve kullanıcıların oldukça ilgi gösterdiği keşfet sistemi kullanıcıların aklında bazı soru işaretleri oluşturdu. Bu soru işaretlerinden biri de özelliğin kullanıcılar için alakasız olan gönderileri önermesi ve bazen de cinsel sayılabilecek içerikleri kullanıcıların önüne çıkarması.

Bu durumu Instagram keşfet özelliğini kötü niyetlerle kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından ortaya çıktığını bilin. Kuralları esnetme yoluyla Instagram keşfet sisteminde oluşan açıkları bularak Instagram uygulamasını kullanıcılar için kullanılamaz hale getirmeye çalışır. Instagram yönetimi bu kişileri ortaya çıkardığında hemen uygulamadan uzaklaştırma yoluna gidiyor.

Etiketleriniz ve Takip Ettiğiniz Benzer Kullanıcılar Instagram keşfet Özelliğine Etki Eder

Instagram sistemini kullanan sayının fazlalığı düşünüldüğünde bu tarzda kalabalık bir sistemi denetlemek ve yönetmek ne kadar zor olabilir bir düşünün. Instagram’ın milyonlarca iyi niyete sahip kullanıcısının yanında bazı kurallara uymayan kullanıcıları da olabiliyor. Bu kişiler sansürsüz fotoğraf paylaşımı ve yazılım açıklarıyla diğer kullanıcılara zarar verme gibi zararlı hareketler yapabiliyor.

Sizin takip ediyor olduğunuz etiketleri bazı kullanıcıların da kullandığını unutmayın. Mesela “komik aslanlar” adı ile takip ettiğiniz bir etikette konuyla ilgisi olmayan ve küçük çocukların görmemesi gereken gönderiler etiketlenebilir. Bu durumda sizin de takip ettiğiniz etiketler keşfet bölümünüze farklı şekilde yansıyabilir.

Instagram keşfet özelliğinde çıkabilmek için doğru etiketleri kullanmanız işe yarayacaktır. Sizi en üst sıralara taşıyacak doğru etiketler önem taşır. Ancak unutmayın paylaştığınız gönderi etiketinizle alakalı olmalıdır. Etiketle alakalı olmayan gönderiler insanların sizi takip etmesine engel olabilir.

Keşfet Bölümünde Çıkmak İçin Bazı Öneriler

  • Fotoğraflarınıza konum ekleyin. Mesela Prag içinde bir otelde fotoğraf çekerseniz konum kısmında buna yer verin ve insanlar nerede paylaşıldığını görebilsin.
  • Fotoğrafınıza en fazla 5 etiket ekleyin. Bu etiketler fotoğrafla alakalı oldukça insanlar sizin sayfanıza yönelecektir.
  • Fotoğraflarınızın beğeni sayısı önemlidir. Fotoğrafınız ne kadar çok beğenilirse o ölçüde Instagram keşfet bölümünde yer alacaktır. Bazıları doğal yollarla çok gazla beğeni alamaz ve bu yüzden ücretli beğeni alırlar. Ancak bu durum Keşfet bölümünde işe yarasa da hesabınızı çaldırabilir.
  • Kendi Instagram hesabınızdan bulunan Instagram keşfet bölümüne özen gösterin. Yani sizde çıkan fotoğrafları beğenin ya da yorum yapın. Böylece Instagram ilgilerinizi anlayacak ve paylaşacağınız fotoğrafların keşfet sekmesinde çıkmasına yardımcı olacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir