Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Instagram akıllı telefon ve web sitesi üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapmanızı sağlayan bir platformdur. Instagram son zamanlarda gelişme gösteren en büyük sosyal ağlardan biridir. Facebook veya Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram uygulamasında da bir kullanıcı hesabınızın olması gerekiyor. Instagram uygulamasını kullanmak için öncelikle bir hesap sahibi olmalısınız. Hesap açtıktan sonra bir profile ve haber akışına sahip olacaksınız. Sizin takip eden takipçileriniz gönderilerinizi kendi akış şemalarında görebilecek. Bunun yanın da siz de takip ettiğiniz kullanıcıların paylaştıkları gönderileri görebileceksiniz. Ancak tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi şifrenizi unutma ihtimaliniz var. Instagram şifremi unuttum sorunuyla karşılaşmamak adına hatırlayabileceğiniz bir şifre belirlemelisiniz.

Instagram üzerinde de diğer sosyal medya kullanıcıları ile iletişim kurmanız mümkündür. Instagram kullanıcılarının gönderilerine yorum yapabilir, paylaştıklarını beğenebilir, istediğiniz kişileri gönderilerinizde etiketleyebilir ve direkt olarak istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz. Buna ek olarak Instagram yöneticilerinin sağladığı tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Instagram uygulamasının son olarak kullanıma sunduğu özelliklerden biri de uygulama içindeki fotoğrafları kaydetme özelliğidir. Ayrıca Instagram uygulaması üzerinde hikaye yayınlayabilir ve takip ettiğiniz kişilerin yayınladığı hikayeleri izleyebilirsiniz. Instagram üzerindeki hikayeler sadece 24 saat kullanımda kalır. Hikayeleri görebilmek için de ana sayfadaki profil resminize tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak tüm bu özelliklerden yararlanabilmek için Instagram şifremi unuttum dememeniz gerekir.

Instagram içindeki tüm bu özellikleri kullanabilmek adına hesap açma işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın. Hesap açma işlemini yaptığınızda Instagram şifremi unuttum diyorsanız bunun için yapabileceğiniz bazı işlemler bulunuyor. Hiçbir sosyal medya uygulaması şifresini unutan kullanıcının sistemden uzaklaşmasını istemez. Şifrenizi yenileyebilmek adına sadece belli bilgilerinizi bilmeniz gerekiyor.  Instagram şifremi unuttum, ne yapabilirim diyen kullanıcılar için rehber olabilecek yöntemler bir tane değildir.

Instagram Şifremi Unuttum, Web Sitesi Üzerinden Yenilemek İstiyorum

Instagram şifremi unuttum diyen kullanıcılar web sitesi üzerinden şifrelerini

yenileyebilir. Bu işlemi yapabilmek için belli adımları izlemeniz gerekiyor:

 • Instagram web sitesi üzerinden “Giriş yap” sekmesine girin.
 • Daha sonra şifre kutucuğunda bulunan “Unuttun mu” seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra gelen ekranda “E-posta veya kullanıcı adı” kısımlarından istediğiniz bilgiyi girin.
 • Recaptcha alanında gördüğünüz harfleri aynen yazın ve şifreyi yenilemek için ilgili butona tıklayın.
 • Bu durumdan sonra mail adresinize bir mail gönderilecek. Mail kutunuzu kontrol ederek maile ulaşın.
 • İlgili maildeki “Reset Password” bağlantı linkine tıklayın.
 • Karşınıza gelen yeni şifre ve yeni şifreyi onaylama bölümlerine kurallara uygun şifrenizi yazın.
 • Şifrenizi yenileme butonuna tıkladığınızda karşınıza ana sayfa gelecek ve işlem tamamlanacak.

Cep Telefonu Üzerinden Instagram Şifremi Yenilemek İstiyorum

Instagram şifremi unuttum diyen kullanıcılar şifrelerini cep telefonu uygulaması üzerinden de yenileyebilir. Cep telefonu üzerinden Instagram şifrenizi yenilemek için bazı adımlar uygulamalısınız:

 • Cep telefonundan Instagram uygulamasına girerek “Giriş yap” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelecek 3 seçenekten ilk seçenek olan “Kullanıcı adı ya da e-posta” seçeneğine tıklayarak e-posta adresinize yenilemek için bağlantı adresi alın.
 • Bağlantı adresine şifrenizi 2 kez yazarak şifrenizi sıfırlayın.

Kısa Mesajla Instagram Şifremi Yenilemek İstiyorum

Instagram şifremi unuttum ve yenilemek istiyorum diyen kullanıcılar kısa mesaj yöntemiyle de sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemde cep telefonu numaranızı yazarak gelen kısa mesajı kullanmanız gerekiyor.

Facebook Hesabımla Instagram Şifremi Yenilemek İstiyorum

Instagram ile Facebook uygulamanızı birbirine bağlayarak kullanabilirsiniz. Instagram şifremi unuttum diye kara kara düşünmek yerine Facebook hesabınız üzerinden şifrenizi geri alabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir