Soundcloud Parçalarını Instagram Hikayelerde Paylaşma

Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemde oldukça başarılı bir grafik çizen Instagram uygulaması sürekli yeni özellikleri devreye sokuyor. Son olarak devreye sokulan ve oldukça fazla kullanıcı tarafından beğeniyle karşılanan hikaye uygulaması her geçen gün değişiyor ve kendini geliştiriyor. Kısa süre önce hikayelerinizde hikaye tepkileri, anketler, slow motion gibi özellikler getirildi. Instagram yönetimi bu yeniliklerle kalmadı ve Soundcloud parçalarını paylaşma özelliği devreye giriyor. Böylece kullanıcılar Soundcloud ve Spotify gibi müzik platformlarını kullanarak hikayelere müzik ekleyebilme yeteneği geliyor.

Instagram Soundcloud parçalarını paylaşma özelliğini getirmeden önce bir grup kullanıcı üzerinde test ediyor. Bu testin sonuçlarına göre de gerekli düzenlemeleri yapıyor ve yeni sürümü dünya genelindeki tüüm kullanıcılara sunuyor. Dünya genelindeki milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren Soundcloud parçalarını paylaşma özelliği Instagram’ın yeni versiyonu ile aktif hale gelecek. Instagram hikayelerinin arka planına müzik ekleme özelliği geldiğinde de eserlerin telif hakları gibi konularda problem olmaması için, hikayelere eklenecek olan müziklere yalnızca belirli plak şirketlerine bağlı olan ve telif hakları Instagram ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak korumaya alınan parçalar olacak.

Soundcloud parçalarını paylaşma, Instagram’ı satın alan şirket Facebook kısa süre önce büyük plak şirketleri ile yaptığı lisans anlaşması sayesinde kullanımda olacak. Facebook daha önce Warner Music Group isimli plak şirketiyle telif kullanımı konusunda anlaşmaya vardıve bu anlaşma sayesinde Facebook kullanıcılarının paylaşacakları videolar ve fotoğrafların arka planında Warner Music Group şirketi ile telif anlaşması bulunan Coldplay, The Rolling, Stones ve Ed Sheeran gibi yüksek profile sahip birçok sanatçının kullanılması mümkün hale geldi.

Instagram Hikayesinde Soundcloud Parçalarını Paylaşma Nasıl Olacak?

Instagram tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra yeni sürümde Instagram uygulamasında hikaye eklerken, telefon ekranı üzerinde parmağı yukarı çekme hareketi ile açabileceği ekranda konum etiketi, ifade, gif gibi ikonların yanında Soundcloud parçalarını paylaşma ikonu da gelecek İsmi “Müzik etiketleri” ya da “müzikli çıkartmalar” olması planlanan özellikle popüler şarkılar, müzik türleri, çıkış yapan ruh halleri, albüm ve çalma listeleri gibi arama seçenekleri de bulunacak. Soundcloud parçalarını paylaşma için seçilen parça sonrasında Instagram hikayesinde paylaşılacak video ya da fotoğrafın arka planında müzik parçası da eklenebilecek.

Instagram Hikayelerine Müzik Paylaşmadan Sonra Yeni Bir Özellik

Çok sayıda kullanıcıya hitap eden Instagram hikayeler özelliği, Snapchat uygulamasına karşı hala popülerliğini sürdürüyor. Bu durumla birlikte ise kullanıcılarına yoğun olarak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Planlanan Soundcloud parçalarını paylaşma özelliğinden sonra yeni bir uygulama daha Instagram’a geldi. Instagram hikayeler bölümünde artık “Yakın Arkadaşlar” özelliği devreye girdi. Bu özellik sayesinde kendinize yakın gördüğünüz arkadaşlarınızla istediğiniz hikayeleri paylaşabilirsiniz. Böylece hikayeleriniz görmesini istemediğiniz insanları tek tek seçmek yerine, oluşturacağınız listeyle birlikte sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği hikayeler paylaşabileceksiniz.

Bu yeniliği kullanabilmeniz için yapılacak tek yenilik ise uygulamanın son sürümünü yüklemek. Güncellemeyi yapınca profil sayfanızdaki menüden “Yakın Arkadaşlar” seçeneğine tıklayabilir ve belirlediğiniz kişileri bu listeye ekleyebilirsiniz. Böylece de daha kaliteli bir sosyal medya yaşantısını Instagram sayesinde geliştirebilirsiniz.  Instagram uygulaması  Soundcloud parçalarını paylaşma , Yakın arkadaşlar gibi daha birçok özellikle kullanıcıları kendine bağlayacak gibi duruyor. Ancak Soundcloud parçalarını paylaşma kullanırken dikkat etmeniz gereken izinli şarkıları paylaşmak olacak. Instagram’ı satın alan Facebook şirketi bu sorunu büyük ölçüde halletmiş gibi duruyor. Artık hikayelerinizin ve videolarınızın arkasına Soundcloud parçalarını paylaşma sayesinde müzik ekleyebilirsiniz. Messenger’daki “Ne Dinliyor?” özelliğini anımsatan özellik için Instagram uygulamasının en güncel halini bulmanız gerekiyor.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir