Tiktok Nedir? Nasıl Kullanılır?

TikTok nedir? TikTok son dönemin en çok ilgi çeken sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Basit bir uygulaması olması ve insanların kolayca paylaşım yapabilmeleri bu uygulamanın popülerliğini her geçen gün arttırıyor. İlk olarak Eylül 2016 yılında yayınlanan uygulamanın sürekli yeni özellikler eklenerek günümüze kadar geldiği bilinmektedir.

Tiktok basit bir uygulama olarak kullanılıyor. 15 saniyelik video çekerek paylaşılmasına izin veriliyor. 4 yıl içerisinde 150 üzerinde ülkeye yayılmayı başaran uygulama 1 milyar barajını aşmasıyla biliniyor. 34 farklı dil ile hizmet veren uygulama dünyada Tiktok olarak bilinirken, Çin’de Douyin adıyla çalışmaktadır.

Tiktok Kime Ait?

Tiktok 2016 yılında ByteDance tarafından kurulan bir uygulamadır. Çin dışında ilk olarak Endonezya’da kullanıma açıldı. Yapılan araştırma sonrasında uygulamaya olan ilgi artış gösterdiği fark edilerek ismi TikTok olarak değiştirilmiştir. Kullanıcılar tarafından kısa videolar çekilerek paylaşım yapılması sayesinde ilgi artıyor.

2018 yılında Tiktok şirketinin sahibi ByteDance tarafından Musical.ly isimli uygulama satın alındı. Daha sonra aynı yıl içerisinde şirket bu iki uygulamayı birleştirme kararı aldı. Bu sayede özellikle ABD içerisinde olan genç nüfusa büyük oranda etki etmeyi başardı. Müzik üzerinden para kazanma imkanı sunan uygulama küçük boyutlu olmasıyla dikkat çekiyor. Android için 72 MB, İOS için 287 MB dosya indirerek kullanılıyor.

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Tiktok kullanmak çok basittir. Bunun için adımları doğru şekilde atmak gerekiyor. Tiktok içerisinde 15 saniyelik kısa videolar paylaşılsa da doğru içerik oluşturmak takipçi sayısını arttırıyor.

  • İlk olarak telefonunuza uygulamayı indirmelisiniz.
  • Birkaç adımı takip ederek kısa sürede hesabınızı açmalısınız.
  • Daha sonra nasıl bir içerik paylaşacağınıza karar vermeniz gerekiyor.
  • Düet, Cringe ve Meydan Okuma şeklinde içerikler paylaşmak mümkündür.

Uygulamanın en çok ilgi çeken paylaşımı genelde meydan okuma oluyor. Kullanıcılar arasında yapılan bu meydan okumalar kısa sürede akıma dönüşerek dünyanın farklı noktalarından içerikler paylaşılmaya başlanıyor. Aynı zamanda binlerce insanın hayal güçlerini ortaya çıkarması açısından da bu meydan okumlar daha sık tercih ediliyor.

tiktok nedir

Tiktok Paylaşımları Nasıl Yapılır?

Tiktok paylaşım yapmak çok basittir. Yukarı da bahsettiğimiz türlerden birisini tercih ederek paylaşım yapılabiliyor. Cringe olarak bilinen paylaşım daha çok insanların çok sevmediği, paylaşanın utanç duyduğu videolar olarak görülüyor. Bu genelde bu paylaşım konusunda acemi olanlar tarafından yapılıyor.

Meydan okuma için yapılan videolar daha çok ilgi çekiyor. Bunun için o dönem yapılan en popüler meydan okuma videosunu bulup, ona uygun bir video çekerek etiketlemekle yapılabiliyor. Müzik sevenler içinse en iyi tercih Düet olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlem daha önce müzik videolarından birisini bulup onları yeniden yorumlayarak sunuluyor. Bu sayede daha iyi ve ilgi çekici videolar ortaya çıkabiliyor.

Instagram Soru Cevap ile tüm sosyal medya sorunlarınıza çözüm bulun.

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Tiktok içerisinde 15 saniyelik videolar paylaşılan ve farklı challenge yapılan bir uygulamadır.

Tiktok Sahibi Kimdir?

Tiktok, merkezi Çin’de olan bir ByteDance isimli bir şirkete aittir.

Tiktok Nedir?

Tiktok dans, komedi, senkronizasyon ve oyunculuk konularında 15 saniyelik videolar çekip paylaşılan bir uygulamadır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir